Mladim rukometašima Slatine prvo mjesto, gostima samo mrvice

Hrvači turnirom na otvorenom obilježili Dan Grada
09/05/2013
Dvostruka kruna za Davora Majačića
09/05/2013

Mladim rukometašima Slatine prvo mjesto, gostima samo mrvice

Već tradicionalno za Dan Grada rukometni klub Slatina bio je uspješan organizator turnira u mini rukometu.

Turnir koji je otvorio Miroslav Venus predsjednik rukometnog kluba Slatina, a ujedno i slatinski dogradonačelnik, ove se je godine održao u dvorani Srednje škole Marka Marulića iako je prvotno bilo planirano da se tradicionalno održi na parkiralištu kod popularnog buffeta Stojkovac.

Strah od loših vremenskih prilika učinio je svoje, tako da se osam mladih rukometnih ekipa ,zlu ne trebalo, preselilo u slatinsku dvoranu.
Turnir je obilovao atraktivnim potezima, brza dinamična igra privukla je pažnju mnogobrojnih zaljubljenika u rukometnu igru.

Miljenici publike mladi rukometaši Slatine s tri su pobjede došli do prvog mjesta u skupini i plasmana u polufinale, no, nimalo lako.

Prva utakmica protiv kutinske Moslavine završila je 15:12 trijumfom Slatinčana, protiv Rugvice bilo je 11:7, a jedino je Szigetvar ”šaptom pao” s visokih 18:4.

U skupini B Rudar iz Ruda poput slatinskih vršnjaka s tri je pobjede ( našički Nexe, Viro – Virovitica, Garešnica ) došao do polufinala.  Nakon što su s 11:5 u polufinalu riješili muka mlade Virovitičane, Slatinu je u finalu čekala ekipa Rudara koja je svoj put do finala ”iskopala” preko Moslavine (8:5).

U jednosmjernom finalu Slatina je bez veće muke došla do 16:12 pobjede vrijedne osvajanja turnira.

Nagrade najboljima uručili su:

Miroslav Venus i Igor Fazekaš predstavnik glavnog sponzora turnira Hypo Alpe – Adria – Bank d.d.

Evo i imena naj pojedinaca turnira odlukom stručnog žirija.

Najbolji golman je Luka Vraneković (Rudar – Rude).

Dvostruku nagradu pokupio je Jakov Janečić (RK Slatina), najbolji igrač i najbolji strijelac uistinu je svojim igrama plijenio pažnju, a na koncu i doveo svoju ekipu do zasluženog osvajanja prvog mjesta na prestižnom slatinskom turniru.

Za najboljeg trenera nagrada je zaslužila u rukama Krunoslava Hofera trenera Rudara iz Ruda.

KONAčAN POREDAK:

1. Slatina
2. Rudar – Rude
3. Moslavina – Kutina
4. Viro – Virovitica
5. Garešnica
6. Rugvica
7. Nexe
8. Szigetvar

Skip to content