Nakon 1:1 na domaćem terenu, Slatina ispala iz III. HNL sjever

U sklopu proslave Dana Virovitičko-podravske županije održat će se sedmi po redu Dan udruga VPŽ
27.06.2013.
25.06.2013.
27.06.2013.

Orahovački Papuk vratio se u trećeligaško društvo. Izabranici trenera Zorana Mandića, na stadionu Antuna Tone Butorca u Slatini, u uzvratnoj su utakmici za popunu III. HNL sjever odigrali 1:1 sa Slatinom. Kako je u prvoj utakmici u Orahovici prvak I. ŽNL slavio sa 3:2, neodlučeno kontra Slatinčana, donijelo im je trećeligaški razred. Slatina je dobitnu kombinaciju imala do 86. minute. Naime, domaćini su poveli u 76. minuti pogotkom Andreja Kupresa, no Dino Mandić je golom u 86. minuti ugasio sve nade domaćina da ostanu u trećeligaškom društvu. Od sljedeće sezone Papuk će igrati uz bok Virovitici i Croatiji iz Grabrovnice, a Slatina će utjehu potražiti u I. ŽNL. Istodobno, ulazak u III. HNL sjever osigurali su Rudar koji je u Murskom Središću u uzvratu s Plitvicama iz Gojanca odigrao 3:3 (prvi susret zavržio je 3:1 za Rudar), te Bratstvo iz Kunovca koje je u Daruvaru s istoimenim domaćinom odigralo bez pogodaka, no u prvoj utakmici je Bratstvo slavilo 4:0. (icv.hr)