Kvalifikacije za III. HNL sjever (prva utakmica): Papuk – Slatina 3:2

Javna rasprava u postupku utvrđivanja objedinjenih uvjeta zaštite okoliša postojećeg postrojenja farme svinja Senkovac d.o.o.
Izaslanstvo Grada Slatine položilo vijence kod Spomen obilježja
22.06.2013.
20.06.2013.
22.06.2013.

U prvoj utakmici za popunu III. HNL sjever, Papuk je u Orahovici svladao Slatinu sa 3:2. U odličnoj atmosferi pred više od 300 ljudi poveli su domaćini u trećoj minuti golom Danijela Vurušića, a pet minuta kasnije na 2:0 povisio je Mladen Filipović. U drugom poluvremenu gosti ubacuju u veću brzinu i za samo dvije minute, golovima Arbena Rušitija iz jedanaesterca (50. minuta), te Pere Dorića (52. minuta) vraćaju neizvjesnost u utakmicu. U 84. minuti Rušiti je zaradio drugi žuti karton zbog povlačenja suparničkog igrača, a u 89-oj, kapetan domaćih, Saša Kalem postiže gol za pobjedu Papuka. U preostale dvije utakmice Plitvica iz Gojanca poražena je na svom terenu od Rudara iz Murskog Središća 3:1, a Bratstvo je u Kunovcu slavilo nad Daruvarom sa 4:0. Uzvratni susreti igraju se u utorak 25. lipnja. (icv.hr)