GO UHDDR Slatina organizirao 2. sportsko amaterskog natjecanje hrvatskih branitelja

Uskršnja čestitka gradonačelnika
27.04.2019.
Grad Slatina i MO Potočani pozivaju vas na prvosvibanjsku proslavu Praznika rada
29.04.2019.

GO UHDDR Slatina organizirao 2. sportsko amaterskog natjecanje hrvatskih branitelja

Danas je u Gornjem Miholjcu održano 2. sportsko amaterskog natjecanje hrvatskih branitelja i dragovoljaca grada Slatine koje je organizirao Gradski ogranak Udruge hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata grada Slatine.

Na igrama su uz članove gradskog i temeljnih ogranaka UHDDR-a prisustvovali i članovi UHDDR-a VPŽ, HVIDR-e VPŽ, HVIDR-e Slatina, Udruge veterana vojne policije VPŽ, Hrvatskog časničkog zbora Slatina, Udruge branitelja liječenih od PTSP-a Nova Bukovica, te UDVDR Ogranaka Voćin i Slatina.

Na samom početku sve prisutne branitelje pozdravili su i zaželjeli sreću natjecateljima, predsjednik GO UHDDR grada Slatine Željko Kolinger, predsjednik ZUiČ HVIDR-a VPŽ i Odbora za hrvatske branitelje Mato Bubaš, te u ime Grada Slatine gradski vijećnik Ilija Nikolić koji je igre i otvorio.

Natjecanje je održano u 5. disciplina, odnosno streljaštvu zračnom puškom, visećoj kuglani, stolnom nogometu, stolnom tenisu i popularnoj kartaškoj igri Bela.

Po završetku natjecanja po disciplinama medalje najboljima i pehare prvoplasiranim ekipama uručili su uz predsjednika GO UHDDR Grada Slatine Željka Kolingera, zamjenik župana Virovitičko-podravske županije Marijo Klement, ratni zapovjednik 136. slatinske brigade Josip Černi, predsjednik ZUiČ HVIDR-a VPŽ i Odbora za hrvatske branitelje Mato Bubaš, te predsjednik slatinske HVIDR-e i Odbora za hrvatske branitelje grada Slatine i izaslanik slatinskog gradonačelnika Ilija Nikolić, koji su u svom prigodnom govoru dali podršku ovakvim druženjima s naglaskom na zajedništvo koje se u većim sredinama gubi, te pohvalili izuzetan odaziv branitelja na sportske igre.
Druženje hrvatskih branitelja i gostiju nastavilo se uz prigodni domjenak.

Na natjecanju su ostvareni sljedeći rezultati po disciplinama:

Viseća kuglana:

  1. mjesto HVIDR-a Slatina (Marko Marković, Miroslav Marković, Marin
    Peršić)
  2. mjesto HVIDR-a VPŽ (Damir Krklec, Damir Lacković, Franjo Sterle)
  3. mjesto TO UHDDR Sladojevci (Milan Bobanić, Zdravko Kodrić, Petar
    Derdić)

Streljaštvo zračnom puškom:

  1. mjesto GO UHDDR Slatina (Željko Kolinger, Antonio Mrva, Renato
    Kolinger)
  2. mjesto PTSP Nova Bukovica (Slavko Mađarić, Drago Ladović, Stjepan
    Krahulec)
  3. mjesto HVIDR-a Slatina (Ivan Gorenac, Ilija Nikolić, Josip Podboj)

Stolni nogomet

  1. mjesto HVIDR-a VPŽ (Dragutin Fišli, Josip Radočaj)
  2. mjesto TO UHDDR Bakić (Davor Santi, Zdravko Kokorić)
  3. mjesto GO UHDDR Slatina (Damir Radić, Mario Grahovac)

Bela:

  1. mjesto HVIDR-a Slatina (Aleksandar Kiš, Josip Habl)
  2. mjesto HVIDR-a VPŽ (Stjepan Trevizan, Drago Sabljak)
  3. mjesto Hrvatski časnički zbor Slatina (Milan Dvojak, Dragutin Mikić)

Stolni tenis:

  1. mjesto Josip Radočaj (HVIDR-a VPŽ)
  2. mjesto Mihael Čolak (TO UHDDR Bakić)
  3. mjesto Davor Santi (GO UHDDR Slatina)
    (www.radioslatina.hr)
Skip to content