Doroteja Santi apsolutna pobjednica 23. Polumaratona Virovitica – Barcs, iz VPŽ najviše medalja otišlo u Slatinu

Održano natjecanje u kuhanju fiš paprikaša
20.09.2014.
Održana sjednica Vijeća učenika VPŽ
22.09.2014.
20.09.2014.
22.09.2014.

Na 23. po redu polumaratonu Virovitica – Barcs apsolutna pobjednica u ženskoj konkurenciji u maloj utrci duljine 5.8 km je Slatinčanka Doroteja Santi, koja je također bila prva i u svojoj kategoriji od 1994. do 1997. godišta. U istoj kategoriji Marina Novoselec osvojila je drugo mjesto, a Lucija Butorac brončanu medalju, a obje su također iz Slatine. Monika Tokić, još jedna Slatinčanka, bila je srebrna u kategoriji 98. godišta. Njihova sugrađanka Željkica Gerenčir bila je treća u konkurenciji od 74. do 83. godišta. U muškoj konkurenciji, Tomislav Granjaš (94. do 97. godište) iz Slatine okrunio se broncom. Što se tiče velike utrke u dužini od 21.3 kilometra, Ivan Gerenčir je u konkurenciji od 74. do 83. godišta iz Slatine osvojio srebrnu medalju. Iz Virovitice broncu je osvojio Ivan Požežanac od 94 do 97. godišta, a Zlatko Milošević iz Nove Bukovice bio drugi u kategoriji od 44. do 53. godišta. Pod motom “Trčanjem protiv ovisnosti“ nastupilo je sveukupno 210 natjecatelja iz Hrvatske, Mađarske i Srbije. Start velike trke bio je kod gradskog sata u Virovitici, a male u Terezinom Polju, dok je cilj obje utrke bio na gradskom bazenu u Barcsu. Medijski pokrovitelj utrke je Informativni centar Virovitica, odnosno Radio Virovitica, Virovitički list i internetski portal www.icv.hr. (icv.hr)