
Održana izvanredna sjednica Gradskog vijeća Grada Slatine – donesena Odluka o dugoročnom kreditnom zaduženju za izgradnju športske dvorane OŠ Josipa Kozarca u Slatini
1. travnja 2026.Nakon osvojenog srebra na Europskom prvenstvu U23 Veronika Vilk na prijemu kod slatinskog gradonačelnika
Povodom još jednog izvrsnog uspjeha slatinske hrvačice Veronike Vilk, odnosno osvojenog srebra na Europskom prvenstvu U23 danas (četvrtak) je u slatinskoj Gradskoj upravi upriličen prijem za ovu iznimnu sportašicu.
Veronika Vilk osvojila je srebrnu medalju na Europskom prvenstvu do 23 godine u Zrenjaninu, Srbija, u kategoriji do 72 kilograma. Do finala je stigla s dvije uvjerljive pobjede, dok ju je u finalu nadmašila Bjeloruskinja Radzkova.
Čestitke na spomenutom uspjehu, ali i svim dosadašnjim kroz koje je je na najljepši mogući način promovirala ime grada Slatine, Veroniki je uputio gradonačelnik Grada Slatine Tomo Tomić.
– Posebno sam ponosan što Slatina ima ovakvu sportašicu koja je svoju sportsku karijeru počela graditi u našem malom gradu, a danas je jedna od vodećih reprezentativki Hrvatskog hrvačkog saveza.
Draga Veronika iskrene čestitke na talentu, trudu, upornosti i odricanju, a Grad Slatina će i dalje pratiti tvoj sportski rast i napredak, – istaknuo je gradonačelnik uz kojega su prijemu nazočili i pročelnica Upravnog odjela za razvoj i gospodarstvo Danijela Maravić te pročelnik-tajnik Ureda gradonačelnika Krešimir Štimac.
– Siguran sam da ćemo vidjeti još puno izvrsnih rezultata i medalja u tvojoj sportskoj karijeri, a očekujemo i plasman na Olimpijske igre, – zaključio je gradonačelnik Tomić istaknuvši kako ne čudi da je Veronika i ovogodišnja naj sportašica grada Slatine.
U srdačnom razgovoru Veronika se prisjetila svojih početaka kada je hrvanje započela sa sedam godina, slijedeći primjer oca koji se također bavio ovim sportom, a prvi njeni koraci i brojni uspješni pothvati bili su u Hrvačkom klubu Slatina.
– U slatinskom Hrvačkom klubu su me učili zapravo temeljima, stvarno sam tu stekla dobre temelje, a dalje se to poslije samo nadograđivalo, – istaknula je Veronika koja je nakon završene osnovne škole u Slatini svoje srednjoškolsko obrazovanje nastavila u Koprivnici gdje počinje treniranje u Hrvačkom klubu Podravka, u kojemu je od početka ove godine postala i punopravna članica.
Uz veliku podršku obitelji, te snažnom disciplinom i samoodricanjem Veronika nastavlja graditi svoju uspješnu sportsku karijeru koordinirajući ujedno i studentske obveze, a kako doznajemo u narednom razdoblju odradit će i kraći program vojne obuke.
Ovo srebro joj je već deveta velika medalja, a svaki sljedeći uspjeh samo nadograđuje prethodni, dok joj je novi san olimpijska medalja.
– Ovo je sad bila moja već druga mlađa seniorska medalja s Europskog prvenstva, prošle godine je bila bronca, sad srebro. Vidimo da napredujemo, da idemo u dobrom smjeru. A sad, ono, posvećujemo se, dvije godine su do L.A., pa ćemo nagodinu pokušati u seniorskoj konkurenciji konkurirati, ali za sada su tu pripreme, – zaključila je Veronika Vilk zahvalivši se gradonačelniku Tomiću i Gradu Slatini na podršci koja je između ostaloga, itekako dobro došla i u obliku stipendije.
(www.radioslatina.hr)








